Var god vänta...

Kategorier
Hitta tillbehör Minneskonfigurator

Adress:
Saldab IT AB
Stenbärsgatan 8
212 31 MALMÖ

Tel: +46-40-6206700
Mail: info@saldabit.se



Nätverkstillbehör

Du måste logga in för att kunna handla/se priser.
CISCO GIGABIT 1000BASE-T (RJ45) SFP TRANSCEIVER F/ SR2024/ SR224G IN (MGBT1)

CISCO GIGABIT 1000BASE-T (RJ45) SFP TRANSCEIVER F/ SR2024/ SR224G IN (MGBT1)


SKU: MGBT1
Produkt: Transceiver / GBIC / SFP
På externt lager På externt lager I butik På externa lager 41 stk tilgængelig artiklar i lager till specialpris.
Beskrivning

- Easy-to-Install
- Maximum distance is 100 meters (328 feet)

This easy-to-install Mini-GBIC (or SFP) module provides a simple way to add Gigabit functionality to your Linksys switch. Gigabit fiber is often used to connect two switches together. The technology used depends on the distance between the two switches.

The LH module uses 1310 nanometer wavelength light in multimode or single-mode fiber optic cables, and can achieve distances up to 500 meters or 40 kilometers, depending on the fiber used:

- 62.5/125um MMF @ 200MHz/km, up to 500m
- 50/125um MMF @ 500MHz/km, up to 2,000m
- 9/125um SMF, up to 40km

Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.